Unit KaVo Primus - to najwyższej klasy niemiecki unit stomatologiczny zapewniający bezpieczeństwo i wygodę pacjentowi, a szybką i komfortową pracę stomatologowi. Wyposażony we wszystkie udogodnienia i dodatki jakie wpółczesna technika może zaproponować pacjentom i lekarzom: od programatora regulującego pracą, przez piaskarkę, skaler, kątnice przyspieszające i zwalniające, ssak, ślinociąg, lampę polimeryzacyjną LED, kamerę wenątrzustną z torem wizyjnym, negatoskop, podajnik na chusteczki. Zdejmowane i nadające się do sterylizacji nakładki na uchwyty i panele sterujące, oraz możliwość sterowania pracą unitu z panelu lekarza, z panelu asysty i sterownika nożnego zapewnia jałowość podczas pracy z pacjentem.
Radiowizjografia Plameca - wysokoczęstotliwościowy aparat rentgenowski wraz z bardzo czułym i precyzyjnym czujnikiem radiowizjografii to składowe tworzące zestaw do radiologii cyfrowej w stomatologii. Radiologia cyfrowa umożliwia kilkudziesięciokrotne zmniejszenie dawki promieniowania co daje wielokrotnie większe bezpieczeństwo pacjentowi. Duża czułość sprzętu powoduje, że uzyskuje się ostry obraz. Natychmiastowy wynik oraz obraz wyświetlany na 26 calowym monitorze umożliwia dokładniejszą diagnostykę i usprawnia pracę lekarzowi, który dotychczas musiał posługiwać się tradycyjnymi zdjęciami zębowymi w formacie 3,5 cm x 2,5 cm i to uzyskiwanymi dopiero po ich wywołaniu chemicznym i wysuszeniu.
Sleeper One to mikroprocesorowo sterowane urządzenie do podawania miejscowo działającego anestetyku. Znieczulenie dzięki temu urządzeniu jest całkowicie nieodczuwalne przez pacjenta. Bardzo cienka igła, przed którą podczas wkłuwania pojawia się kropelka środka znieczulającego wraz ze sterowanym przez procesor tempem podawania, uzależnionym od mierzonego na bieżąco oporu tkanek, powoduje, że pacjent nie odczuwa ani wkłucia, ani rozpierania tkanek w czasie penetracji leku do miejsca znieczulanego. Stosowanie tego urządzenia przydatne jest w szczególności podczas leczenia dzieci i pacjentów lękliwych lub bardzo wrażliwych na ból występujący podczas tradycyjnych metod znieczulania.
Endopilot Plus - to zaawansowane technicznie urządzenie łączące w sobie mikrosilnik z katnicą endodontyczną wyposażoną w możliwość pomiarów długości kanału podczas jego opracowywania, endometr oraz plugger i pistolet do wypełniania kanałów płynna gutaperką na ciepło. Wprowadzone do pamięci komputera sterującego tym urządzeniem dane umożliwiają pracę ze wszystkimi dostępnymi na rynku narzędziami do mechanicznego opracowywania kanałów. Dzięki temu urządzeniu możliwa jest bezpieczna i szybka praca podczas leczenia kanałowego zębów.
NanoTec- urządzenie do płukania kanałów zębowych, umożliwiające aktywne przepłukiwanie i jednoczesne odsysanie treści. Zwiększa szybkość i skuteczność leczenia kanałowego zębów.
Mikroskop stomatologiczny - optyczne urządzenie umożliwiające powiększeniu od 3 do około 20 razy. W skład zestawu wchodzi xenonowy oświetlacz oraz ruchomy i obrotowy binokular, które umożliwiają doskonałą, precyzyjna ocenę pola operowanego. Mikroskop jest dodatkowo wyposażony w tor wizyjny dający możliwość zapisu obrazów na nośnikach elektronicznych oraz obserwację przez asystę i samego pacjenta przebiegu procesu leczenia. Mikroskop szczególnie przydatny jest w leczeniu kanałowym oraz precyzyjnych pracach w stomatologii estetycznej.
Laser chirurgiczny - diodowy laser chirurgiczny długości fali 980nm o mocy regulowanej od 1 do 30 Watt. Możliwość pracy w trybie ciągłym, pulsacyjnym i pojedynczych impulsów. Energia przewodzona za pomocą cienkich, giętkich światłowodów zakończonych zmiennymi końcówkami chirurgicznymi daje możliwość dotarcia i precyzyjnego operowania w najtrudniejszych miejscach. Dzięki zastosowaniu lasera zabiegi stają się bezkrwawe i niebolesne. Dodatkowa specjalna końcówka do wybielania zębów pomaga uzyskać szybszy i trwalszy efekt profesjonalnego wybielania wykonywanego w gabinecie.
RaVor - urządzenie do redukcji objętości tkanek za pomocą energii o częstotliwości radiowej. Dzięki specjalnym końcówkom zaprojektowanym do pracy na podniebieniu, języczku i małżowinach nosowych dolnych wykorzystywane jest do leczenia chrapania. Dodatkowo pensety bipolarne i elektrody monopolarne umożliwiają koagulację krwawiących naczyń lub bezkrwawe cięcie energią niepowodującą brzeżnego zwęglenia tkanek.
ÂÂ Nóż plazmowy -ÂÂ ArthroCare II firmy Smith and Nephew to urządzenie do bezkrwawego usuwania migdałków podniebiennych i gardłowego, zmniejsz ból pooperacyjny i przyspiesza gojenie się tkanek
Videootoskop - optyczno - elektroniczne urządzenie wyposażone w kamerę, za pomocą której uzyskuje się na ekranie monitora obraz wnętrza przewodu słuchowego zewnętrznego i błony bębenkowej. Obraz jest pięciokrotnie powiększony co zwiększa precyzję oceny. Dodatkowo istnieje możliwość zapisu filmów i obrazów w pamięci komputera.
Optyki endoskopowe sztywne - nasz gabinet wyposażony jest w dwie optykyki typu Hopkins. Pierwsza o średnicy 4 mm i kącie widzenia 30 stopni zwaną sinusoskopem, która służy do oceny wnętrza nosa, nosogardła, ujść zatok, a u osób po operacjach również wnętrza zatok. Druga o średnicy 5 mm i kącie widzenia 70 stopni zwana faryngolaryngoskopem i służąca do oceny gardła, krtani i tchawicy. Optyki podłączone do toru wizyjnego rejestrującego obraz w pamięci komputera i pokazującego go na ekranie monitora.
Nasofarygolaryngoskop giętki - miękka optyka światłowodowa 0 stopni i średnicy 3 mm, z możliwością wyginania końcówki o 150 stopni, a zatem patrzenia wstecz. Służy do oceny nosa, nosogardła, gardła, krtani, tchawicy szczególnie u dzieci lub u osób dorosłych z patologiami w nosie lub gardle uniemożliwiającymi zastosowanie optyk sztywnych. Podłączony do toru wizyjnego.
Stroboskopowe źródło światła - umożliwiające precyzyjną ocenę krtanii nagrywanie poklatkowe oraz w zwolnionym tepie obrazów krtani.
Audiometr impedancyjny - urządzenie dzięki któremu można przeprowadzić badanie odruchu strzemiączkowego i tympanometrię. Za pomocą pomiaru oporu akustycznego ucha środkowego możemy zmierzyć podatność układu przewodzącego dźwięki, objętość ucha i ciśnienia w nim panujące. Parametry te służą do diagnostyki ucha środkowego i sprawności działania trąbki słuchowej. Niezbędne przy rozpoznawaniu otosklerozy i wysiękowego zapalenia ucha środkowego.
Audiometr tonalny- diagnostyczny aparat służący do diagnostyki niedosłuchów przez określenie progów słyszenia dla poszczególnych częstotliwości podawanych pacjentowi w formie tonów czystych. Umożliwia badanie każdego ucha oddzielnie za pomocą dźwięków przewodzonych drogą powietrzną i kostną. Niezbędny przy diagnozowaniu i leczeniu niedosłuchów.